Jak działa na rzęsy olejek rycynowy?

Olej rycynowy jest produktem roślinnym, wytwarzanym z roślin byliny, zwanej w Polsce pod nazwą rącznika pospolitego. Olej rycynowy wytłaczany jest na zimno i wygotowywany z wodą, by uwolnić olej od toksycznej substancji rycyny, która może wywołać śmiertelne zatrucie.

Olejek rycynowy jest gęsto, bezbarwną (lub jasnożółtą cieczą). Stosuje się go powszechnie jako doskonały środek przeczyszczający. W kosmetyce znany i wykorzystywany jest od dawna jako odżywka do włosów suchych, łamliwych paznokci oraz świetne panaceum na wypadające brwi i rzęsy.

Doskonałe działanie olejku rycynowego na włosy i rzęsy było znane już naszym babkom. Produkt ten fantastycznie wzmacnia włoski, odżywia je, sprawia, że rosną grubsze, silniejsze i zyskują piękny, ciemny kolor. O dziwo, olejek rycynowy dostępny jest powszechnie w każdej aptece, a jego koszt wynosi zaledwie kilka złotych.

Rzęsy olejek rycynowy – Jak stosować olejek, by je wzmocnić?

Kuracja olejkiem rycynowym powinna być systematyczna i trwać ok 3 miesięcy. Ponieważ olej jest dość gęsty i lepki, najlepiej jest nakładać go na rzęsy (każdego wieczora) za pomocą starej szczoteczki od tuszu do rzęs. Pozwoli to na precyzyjne i wygodne nałożenie produktu. Olejek rycynowy najlepiej jest stosować na noc, bowiem za dnia, ze względu na konsystencję, mógłby utrudnić nałożenie makijażu.