Przedłużanie rzęs a stylizacja oka

Na czym polega przedłużanie rzęs?

Na przedłużanie rzęs decydują się panie, które posiadają krótkie i cienkie rzęsy. Zabieg jest dla nich szansą na udoskonalenie wyglądu, podkreślenie oprawy oczu lub poczucie się wyjątkową. Przedłużanie rzęs polega na przyklejeniu rzęsy lub rzęs sztucznych do jednej rzęsy naturalnej. Dokleja się rzęsy pojedyncze, kępki lub paski. Zabieg powinno wykonać się w renomowanym salonie kosmetycznym, by uniknąć ewentualnych komplikacji (rzęs ułożonych w różnych kierunkach, rzęs przyklejonych w niewłaściwych miejscach, zaschniętych grudek kleju). Rzęsy rozdziela się specjalnymi płatkami kosmetycznymi, pielęgnującymi skórę wokół oczu. Następnie kosmetyczka oczyszcza rzęsy i powieki z cieni i tuszu, osusza skórę i nadaje powiece odpowiednie położenie – rzęsy będą układały się w linii prostej, a kosmetyczce będzie lepiej doczepiać rzęsy.

Przedłużanie rzęs wykonuje się z zastosowaniem różnorodnych technik. Wśród nich znajdują się: metody Extreme, HD, Smart, Blink & Go, metoda piórkowa, przedłużanie rzęs dolnych i przedłużanie rzęs metodami 1:1, 2:1, 3:1. Podczas tych zabiegów powinno używać się specjalistycznego sprzętu i materiałów najwyższej jakości. W zestawie każdej kosmetyczki są: bezbarwny i hipoalergiczny klej, pęseta, zestaw rzęs. Te ostatnie występują w wielu wariantach kolorystycznych (niebieskie, zielone, fioletowe, brązowe oraz wielokolorowe), mają różną długość (średnio od 6 do 15 mm), grubość i stopień skrętu (od delikatnego, poprzez skręt podobny do podkręcenia rzęs osiąganego przy użyciu zalotki, po bardzo mocne podkręcenie). Wykonane mogą być z materiałów syntetycznych, jedwabiu lub futra norek syberyjskich .

Na przedłużanie rzęs poświęcić trzeba od 1,5 do 3 godzin, a na uzupełnianie około godziny. Zabieg uzupełniający linię rzęs powtarzać trzeba co 4 do 5 tygodni. Odległość między tymi sesjami zależy od cyklu życia rzęsy – przeważnie jest to około 100 dni. Przedłużanie rzęs nie jest jednak dla każdego. Nie można poddać się zabiegowi, jeżeli: cierpi się na choroby alergiczne oczu i skóry powiek, zapalenie spojówki; powieki pozbawione są rzęs. Do dwóch dni (a nawet przez cały okres noszenia sztucznych rzęs) po zabiegu zachować trzeba pewne środki ostrożności; liczyć się również trzeba z pewnymi ograniczeniami. Przedłużanie rzęs dyskwalifikuje z: używania wszystkich kosmetyków na bazie tłuszczu, brania gorących kąpieli, dotykania rzęs, robienia ondulacji, samodzielnego usuwania rzęs.

Odżywka do rzęs
Nanolash.pl – Odżywka do rzęs

Przedłużanie rzęs pozwala osiągnąć efekty gęstszych i dłuższych rzęs. Oko wygląda na bardziej otwarte albo nabiera bardziej drapieżnego charakteru. Chcąc uzyskać ładny wygląd, warto zainwestować w odżywki do rzęs, np. Nanolash. Oprócz wydłużenia, zagęszczenia, pogrubienia i przyciemnienia (widocznych już po miesiącu), odżywka stymuluje rzęsy do wzrostu. Naturalny skład sprawia, że mogą korzystać z niej osoby o wrażliwych oczach i bardzo delikatnej skórze powiek.

Przedłużanie rzęs a stylizacja oka.

Przedłużanie rzęs zazwyczaj wiąże się z doklejaniem rzęs. Jednak przedłużanie rzęs to nie tylko zwykły zabieg; jest to również sztuka stylizacji rzęs. Kosmetyczka powinna dobrać rzęsy w taki sposób, żeby nadać oku właściwy kształt, charakter, otworzyć je (w przypadku opadającej powieki) albo wyeksponować jego walory i ukryć defekty. I tak na przykład rzęsy, które są dłuższe w zewnętrznej części, utworzą efekt kociego oka; rzęsy dłuższe o środkowej części oka, optycznie je powiększą. Generalnie wyróżnia się trzy rodzaje stylizacji oka: naturalny i klasyczny „casual”, mocne „kocie oko” oraz „oko otwarte” korygujące opadającą powiekę. Kosmetyczka powinna wiedzieć, jak dobrać rzęsy, ile i w jakim miejscu je umieścić i jaki skręt powinny mieć włoski (proste rzęsy stworzą efekt „smutnych oczu”, a mocno podkręcone – efekt „Myszki Miki”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *