Jak dobrać odpowiedni podkład do naszej cery?

Idziemy do drogerii z zamiarem kupna nowego podkładu i stajemy znowu przed tym samym problemem: jak dobrać odpowiedni fluid do koloru naszej cery? Jest to częsty kłopot wielu kobiet. Jeśli jednak będziemy przestrzegać kilku zasad, może się to okazać łatwiejsze niż myślałyśmy.

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych w doborze odcieni podkładu, jest używanie przez cały rok tego samego koloru. Nasza cera zupełnie inaczej wygląda w lecie, a inaczej podczas zimy. Zawsze gdy się opalimy, powinnyśmy się przerzucić na ciemniejszy rodzaj podkładu. Analogicznie dotyczy to zimnych pór roku.

Jeśli chcemy idealnie dobrać fluid, róbmy to w domu. Tam dobierzemy odcień w świetle dziennym. W drogerii możemy poprosić o próbkę produktu i sprawdzimy go w zaciszu własnego mieszkania.

Ważnym czynnikiem w doborze kosmetyku jest znajomość własnej skóry. Wybierajmy zawsze podkłady przeznaczone do naszego rodzaju cery. Na rynku jest ogromna ilość fluidów adresowanych do posiadaczek skóry tłustej, suchej czy normalnej.

Najbardziej karykaturalny widok kobiety pomalowanej podkładem to taki, w którym wygląda ona jak w masce. Aby tego uniknąć, kupujmy produkty w tonie o jeden jaśniejszym od naszej cery.

Co jeśli w swojej kolekcji mamy kilka podkładów za jasnych i kilka za ciemnych? Nic prostszego! Wystarczy je ze sobą wymieszać, aby otrzymać odcień pośredni.

Przy zakupie podkładu zwracajmy uwagę na sposób przechowywania kosmetyków i oczywiście datę ważności. O ile terminu przydatności nie trzeba tłumaczyć, to miejsce wystawy produktów nie jest już tak oczywiste. Ważne jest, aby fluidy nie były ciągle w miejscu słonecznym. Może to spowodować, że ich konsystencja zmieni się i co najważniejsze, kolor również może po nałożeniu inaczej wyglądać. W takich przypadkach najczęściej po aplikacji okazuje się, że produkt pociemniał na naszej buzi.

Dobranie podkładu nie jest takie trudne, jeśli znamy podstawowe zasady, którymi powinnyśmy kierować się przy zakupie kosmetyku. Jeśli jednak nie do końca mamy pewność czy wybrany produkt będzie dla nas odpowiedni, nie bójmy się poprosić o radę konsultantki, która jest w każdym tego typu sklepie. Są to zazwyczaj osoby z doświadczeniem w kwestii makijażu i znajomością poszczególnych marek. Ich rada może okazać się niezwykle cenna.