Jak nakładać olejek kokosowy na włosy i czy warto?

Olejek kokosowy staje się coraz bardziej popularny w pielęgnacji włosów. Aby uzyskać najlepsze efekty należy regularnie i odpowiednio go używać.

Produkt kokosowy możemy nakładać na całe włosy. Nie powinien zbytnio obciążyć fryzury, ale jak zwykle w przypadku olejków lepiej nie przesadzać z ilością. Po nałożeniu należy pozostawić kosmetyk we włosach.

Ale uwaga! Ten zabieg jest czasochłonny. Minimum czasu, w którym powinno się odbywać olejowanie to pół godziny, ale najlepiej jest zostawić produkt we włosach na całą noc, a rano umyć głowę. Plusem jest łatwość w zmywaniu kosmetyku. Jeśli ktoś nie lubi spania z nałożoną odżywką, powinien zrezygnować z tego sposobu.

Innym wyjściem jest korzystanie z olejku kokosowego przed umyciem włosów. Nie uzyskamy w ten sposób szybkich efektów, ale przy konsekwentnym stosowaniu, zobaczymy różnicę już po kilku użyciach.

A jakich efektów możemy się spodziewać po działaniu kokosu? Na pewno poprawi się kondycja końcówek, a włosy zyskają dodatkowy blask. Olejek ma jeszcze jedną ważną zaletę, o której dużo osób zapomina. Działa on dobrze, nie tylko na nasze pasma, ale także na skórę głowy.

Czy warto zainwestować w olejek kokosowy? Zdecydowanie tak. Produkt ma same zalety, a chyba największą jest jego naturalne pochodzenie. Nie jest to kosmetyk najłatwiejszy w użytkowaniu, a jego działanie jest uzależnione od czasu poświęconego na jego aplikację, ale wszystko to rekompensują efekty jakich możemy się spodziewać już po kilku użyciach. Nie bez powodu ten produkt jest nazywany na świecie „olejkiem królewskim”.