Jak należy dbać o długie włosy – krótki poradnik

Dla wielu kobiet i mężczyzn długie włosy są synonimem piękna. Ale żeby tak było, nasze pasma muszą być zdrowe. Jak o nie dbać?

Nie można w ten sam sposób pielęgnować krótkich i długich włosów. Każde z nich ma swoją własną specyfikę. Troska o dłuższe włosy jest zdecydowanie bardziej skomplikowana.

Im mamy więcej włosów i im są one dłuższe tym trudniej o bujną fryzurę. Zazwyczaj takie kosmyki są bardziej oklapłe, ponieważ już sam ich ciężar ciągnie je w dół. Niestety nie da się temu zapobiec, ale można wizualnie wpłynąć na ich wygląd.

Dobrym sposobem jest ich wycieniowanie. Zmiana cięcia sprawi, że włosy uniosą się ku górze i będą sprawiały wrażenie jakby było ich więcej. Możemy podnieść włosy u nasady także poprzez zmienienie sposobu czesania się. Jeśli układamy pasma na lewą stronę, to czasami zmieńmy kierunek na prawą.

Innym sposobem na uniesienie będą specjalne kosmetyki np. pudry dodające objętości. Wystarczy je wetrzeć w skórę głowy i po chwili otrzymamy dodatkowe podniesienie włosów.

Posiadaczki długich fryzur często uskarżają się na zbyt duże wypadanie kosmyków. Aby temu zapobiec warto jest używać kosmetyków przeznaczonych w tym celu np. szamponu z czarnej rzepy. Pomocna może okazać się także odżywka, ale pamiętajmy, aby nie obciążała zbytnio naszych włosów.

Ważnym aspektem jest odpowiednie odżywianie się. Jeśli wyposażymy nasz organizm w niezbędne witaminy, możemy być pewni, że nasze włosy również na tym skorzystają. Najlepszym źródłem będą owoce, warzywa oraz herbata ze skrzypu.
Od dawna znanym, domowym sposobem na piękne włosy jest płukanka z żółtka i soku z cytryny. Produkty mieszamy ze sobą i nakładamy na włosy. Ale pamiętajmy, żeby po 30 minutach produkt zmyć z głowy ciepłą wodą. Bardziej spektakularny efekt uzyskamy jeśli do płukanki dodamy kilka kropli olejku rycynowego.

Taka pielęgnacja dobrze wpłynie na kondycję naszej fryzury. A zdrowe włosy to piękne włosy.