Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Mało, która kobieta nie narzeka na swoje rzęsy. Chciałybyśmy żeby były albo dłuższe, albo gęściejsze, albo jedno i drugie. Tusze do rzęs często są przereklamowane i nie dają spektakularnych efektów. Rozwiązaniem, zwłaszcza na wielkie wyjścia, są sztuczne rzęsy. Każda z nas o nich słyszała, ale tylko niektóre z nich korzystały. Często po nieudanej próbie nałożenia produktu rezygnujemy z dalszych przymiarek. A wystarczy nabrać trochę wprawy, aby osiągnąć najlepsze efekty.

Pierwsze, co powinnyśmy zrobić, to wybrać odpowiednią markę sztucznych rzęs. Bardzo popularne i chwalone są te z firmy Ardell, ale ich dostępność jest mocno ograniczona. Ich całkiem przyzwoitym zamiennikiem są włoski z Inglota. Są dostępne w tylu zakątkach świata, że bez problemu je znajdziemy.

Jeśli już mamy wybraną markę, to musimy się teraz zastanowić czy chcemy przykleić całe paski czy tylko kępki. Dla początkujących najlepsze będą te drugie. Po pierwsze pozwalają uzyskać bardziej naturalny efekt, a po drugie ich aplikacja jest trochę łatwiejsza. Bez względu na to, którą opcję wybierzemy, najpierw spełnijmy kilka podstawowych zasad. Po pierwsze sprawdźmy, czy klej nas nie uczuli. Jeśli wszystko jest w porządku, to teraz wybierzmy odpowiednie miejsce do przeprowadzenia zabiegu, czyli takie gdzie mamy dobre światło i nic się nie trzęsie. I ostatnia sprawa: przed aplikacją sztucznych rzęs wykonajmy makijaż oczu.

Teraz w zależności od tego czy nakładamy kępki czy paski, musimy jedne i drugie złapać pęsetą, następnie delikatnie zanurzyć w kleju i odczekać 10 sekund. Wtedy wystarczy docisnąć je między prawdziwe włoski. Gdy wybrałyśmy cały pasek, to najpierw przyczepmy go do środka powieki, a później doczepiajmy z jednej i drugiej strony. Jeśli widać pozostałości kleju, to możemy je zatuszować eyelinerem.

Pamiętajmy o tym, żeby zawsze dobierać rozmiar i model sztucznych rzęs do okazji i naszego typu urody. Jeśli do pracy doczepimy sobie włoski zakończone piórkami, to na pewno będziemy wyglądały niewłaściwie, a nawet śmiesznie. Na takie dodatki możemy sobie pozwolić podczas karnawału lub imprezy tematycznej.

Gdy już opanujemy technikę doczepiania sztucznych rzęs, będziemy mogły pochwalić się przed znajomymi nowym, głębszym spojrzeniem.