Jak zrobić profesjonalny pedicure?

Po co chodzić do salonów kosmetycznych, żeby zrobić sobie pedicure? Przecież możesz o stopy i paznokcie zadbać w domu. Tym bardziej, że w drogeriach i hurtowniach kosmetycznych dostępnych jest mnóstwo nowoczesnych akcesoriów i kosmetyków ułatwiających wykonanie pedicure.

Na początek zadbaj o stopy. Wygładź powierzchnię pięt i usuń wszelkie zgrubienia skóry. Pomocne w tym zadaniu będą szklane lub elektryczne pilniczki. Z łatwością pozbędą się martwego naskórka, odcisków i innych niedoskonałości. Dobry pilniczek elektryczny powinien mieć wytrzymałą głowicę ścierną (i zapasową w zestawie), gwarancję oraz cenę uzależnioną od jakości i marki produktu. Szklane pilniczki, używane przez kosmetyczki, doskonale nadają się do piłowania pazurków.

Potem posmaruj stopy kremem nawilżającym. Kosmetyk taki powinien zawierać mocznik, masło Shea lub kwas glikolowy. Składniki odżywią, natłuszczą i zregenerują skórę stóp. Zastosować można także maseczki; używajmy ich raz w tygodniu. Przed nawilżaniem skóry stóp warto zrobić peeling (jako alternatywę dla pilniczków). Na noc zakładaj specjalne skarpetki; są one nasączone natłuszczającymi składnikami.

A jak wykonać pedicure? Malowanie paznokci ułatwią separatory wkładane między palce. Przed nakładaniem lakieru odtłuśćmy płytkę paznokcia i odsuńmy skórki drewnianym patyczkiem. Następnie nałóżmy bazę, a kiedy wyschnie – pomalujmy je ulubionym kolorem lakieru. Na koniec połóż utwardzacz lub przezroczystą odżywkę z keratyną. Możesz wykonać także pedicure francuski. Przed końcem płytki paznokcia przyklej specjalny paseczek i nanieś biały lakier. Cały paznokieć pomaluj lakierem do frenczu lub przezroczystą odżywką. Twój pedicure jest gotowy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *